0 грн
Вхід
UA RU
0 800 502-765
Зворотний дзвінок
+38 091 924-50-88
Дзвінки зі стаціонарних номерів по Укріані-безкоштовні.
Дзвінки з мобільних оплачуються згідно з тарифами вашого оператора.
< НАЗАД
X

Правильне освітлення для школярів

До початку навчального року залишилися лічені дні і, готуючись до нього, батьки збилися з ніг. Вони закуповують підручники і шкільне приладдя, вибирають форму, збирають рюкзаки. Батьки заклопотані організацією майбутнього процесу навчання і створенням комфортного робочого місця для дитини. У такій метушні мало хто замислюється, що істотна частка цього комфорту залежить від правильного освітлення письмового столу. Сьогодні ми розповімо про те, як і чим він повинен освітлюватися, щоб наука була на користь.

 

 

 

 

 

До чого призводить погане освітлення учнівського столу?

 

До погіршення зору

Нестача або надлишок світла, його неправильний напрямок можуть привести до зниження гостроти зору, а також до втоми, роздратування і сухості очей. У свою чергу, очні нездужання часто призводять до головного болю, мігрені і неврологічних проблем.

 

До неправильної постави

Невірно розташоване джерело світла може змусити тягнутися в сторону, відхилятися назад або присуватися впритул до монітора або підручника. Це негативно позначається на поставі дитини.

 

До зниження працездатності

Сьогодні учні завантажуються роботою максимально, тому виконання домашнього завдання плюс додаткові заняття «приковують» дітей до парти на 3-4 години в день. При поганому освітленні уроки можуть перетворитися на тортури, провокуючи нервозність і небажання дитини вчитися зовсім.

 

 

 

Основне освітлення

 

Перш за все, в кімнаті, де дитина займається навчанням, повинно бути достатнім основне світло. Саме воно  створює загальну світлову картину, дозволяючи комфортно себе почувати в приміщенні. В ідеалі основне освітлення повинно створюватися комбінацією стельового світильника і зонального точкового світла, який може включатися за бажанням: все для максимального світла або частково - для мінімального. Потужність лампи для стельового світильника залежить від розміру приміщення і кількості плафонів. Орієнтовно, світла від основної лампи в 60-80 Вт вистачить, щоб дитина в приміщенні могла читати, писати, користуватися комп'ютером і виконувати інші дії, що вимагають зорової уваги. Уникайте холодного флуоресцентного світла, так як він провокує втому очей. Краще віддати перевагу галогеновим лампам, близьким по світлу до природного денного освітлення.

 

 

 

локальне освітлення

 

Робоче місце учня обов'язково повинно бути обладнане локальним світильником! Було встановлено, що правильне освітлення безпосередньо письмового столу підвищує працездатність учня на 16%! Тому зверніть особливу увагу на вибір дитячої настільної лампи. По-перше, вона повинна бути зручною: середнього розміру, з міцною фурнітурою і рухомим абажуром. Ідеальні матеріали - метал і кераміка, що дозволяють уникати відблисків. По-друге, настільна лампа повинна бути безпечною для дитини: просто включатися і вимикатися, мати закриті нагріваємі  частини. І по-третє, вона повинна подобатися дитині! Саме тому краще всього вибирати для дітей спеціальні дитячі лампи - веселі, з малюнками.

 

 

Як правильно встановити?

 

Ефективність локального освітлення залежить від розташування світильника. Він повинен стояти на протилежний стороні від пишучої руки дитини, щоб не створювати тіні. Світильник повинен розсіювати світло на відстані витягнутої руки, а не світити гостро і точково. Оптимальна відстань від нього до столу - 60-65 см. Лампи в 60 ват цілком достатньо для настільного світильника. Пам'ятайте, що навіть якщо працює настільна лампа, основне світло теж має бути включене: самотній світильник на столі в темній кімнаті погано позначається на зорі.

 

 

 

Автор: Юлія Будак ©

Коментарі
Тут поки нічого немає...
Будьте першим!
Ваше ім'я:

Ваш коментар:

Введіть код з картинки:

Відправити
Ми приносимо Хороші новини!

Отримуйте свіжу інформацію про наші акції та нові товари.

Підписатися
0 800 502-765 +38 091 924-50-88

Одеса
ринок "7-й кілометр"
5-а стоянка, магазин № 5730

Оптовий відділ       (096) 653-38-38      (048) 797-02-89
© Splendid Ray. 2009 - 2021р.
Соціальні мережі:
+38 0 800 502-765